Projekt z dofinansowaniem

atrakcje mazur

1. Wycieczki fakultatywne w Bęsi

W Bęsi czeka na nas spotkanie z Kłobukiem - bajkowym stworem , wieczorne zajęcia terenowe prowadzone przez przewodników .Uczestnicy rywalizują odszukując na szlaku kolorowe taśmy , strzałki i koperty.Rowerami możemy pokonać bardzo ciekawą trasę (ok. 16 km) zwiedzając przy tym wiatrak holenderski , ruiny pałacu , kościółek w Otrach oraz kurhanowe cmentarzysko.

2. Warmińskie Straszydła w Węgoju (4,3km)

Wieś Warmińskich Straszydeł jest idealnym miejscem dla spragnionych przygód, miejscem gdzie można spotkać postacie z legend warmińskich, poznać obyczaje ludowe, skorzystać ze ścieżki rowerowej.

3. Zamek w Reszlu (17 km)

Niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera starego zamczyska, gotyckie wnętrza, urokliwe miasteczko u stóp warowni i piękne, mazurskie krajobrazy - wszystko to tworzy klimat, którego się nie zapomina.

4. Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne (22 km)

To sławne sanktuarium Maryjne. Jest "Perłą" Baroku wartości zabytkowej. - Można zobaczyć ołtarz główny, ołtarze boczne, kunsztownie wykonane tabernakulum, organy, freski w kościele i w krużgankach, kuta brama, rzeźby w kamieniu i drewnie, dzieła artystycznego ślusarstwa.

5. Spływ szlakiem Krutyni (25 km - Stanica Wodna Sorkwity)

Zapraszamy na spływy kajakowe malowniczymi rzekami Warmii i Mazur. Najciekawszą z ofert jest Krutynia i spływy kajakowe wędrowne pomiędzy kolejnymi stanicami wodnymi PTTK. W stanicy wodnej PTTK Sorkwity rozpoczynają się spływy kajakowe i Krutynia jako szlak kajakowy. W pobliżu Sorkwit znajdują się także inne szlaki kajakowe - rzeki Dajny do Św. Lipki oraz rzeki Dadaj, która łączy się z Łyną najdłuższą rzeką regionu.

6. Mrągowo (36 km)

Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa.. będąc tu warto zobaczyć "Mrongoville" to centrum rozrywkowo-rekreacyjne, które jest odwzorowaniem typowego amerykańskiego miasteczka z Dzikiego Zachodu. Na zwolenników aktywnych form wypoczynku czekają piękne trasy do wycieczek pieszych, zwiedzanie zabytków Mrągowa oraz muzeum sprzętu wojskowego.

7. Mazurolandia i Park Miniatur Warmii i Mazur ( 42 km)

W Mazurolandii doskonale można połączyć świetną zabawę z poznawaniem w ciekawy, nowoczesny oraz atrakcyjny sposób zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego.

8. Wycieczka Gierłoż - była kwatera Hitlera (42 km)

W Europie istniało kilka kwater głównych Wodza Trzeciej Rzeszy. Większość wojennych kwater, znajdowało się w oddaleniu od dużych miast, wewnątrz dużych kompleksów leśnych, otoczonych jeziorami i bagnami po to by ukryć się mógł sam Hitler.

9. Olsztyn (49 km)

Olsztyn jest stolicą Warmii i Mazur. Posiada wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia. O to niektóre z nich: Zamek Kapituły Warmińskiej, Katedrę, Stare Miasto. Ponadto warto zobaczyć: Planetarium i Obserwatorium, Papugarnię, Warmiolandię czy Park linowy Makumba.

10. Kadzidłowo - safari na Mazurach! (57 km)

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim gatunków ginących, jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.

11. Galindia - Iznota k./Mikołajek (62 km)

Teren Galindii w całości leży na Mazurach i częściowo południowych krańcach Warmii. Na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany od 10 lat rekonstruuje się osadę plemienia Galindów, gdzie odtwarza się ich codzienne życie, a w widowiskach historycznych przedstawia się różne zwyczaje i rytuały.

12. Mamerki (62 km)

W Mamerkach znajduje się jeden z najlepiej zachowanych bunkrów niemieckich z czasów II wojny światowej - dawna kwatera główna Naczelnego Wojska Lądowego.

13. Rejs Statkiem po największych Jeziorach Mazurskich

Rejs statkiem umożliwia podziwianie niepowtarzalnych uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z całym bogactwem świata zwierzęcego i roślinnego. Bogata flora i fauna nadaje tym terenom niepowtarzalny i unikatowy charakter regionu turystyki i wypoczynku w skali całej Europy.
To trzy ośrodki wypoczynkowe gotowe do współpracy z ORGANIZATORAMI 
WYPOCZYNKU
Polityka prywatności
chevron-down